درآمد طراحی سایت در کانادا چقدر است؟

کانادا با تکیه به یک اقتصاد قوی در چند سال اخیر نیاز زیادی به متخصصین دیجیتال مارکتنیگ از جمله طراحان سایت داشته است. همچینین با اشتغال در این کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی، حقوق کافی و امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند خواهید شد.

در 22 آذر, 1402 منتشر شدآخرین بروز رسانی: 19 اردیبهشت, 1403
درآمد طراحی سایت در کانادا

مزیت مهاجرت به کانادا و درآمد طراحی سایت در کانادا

در این مقاله به موضوع درآمد طراحی سایت در کانادا و راه‌های افزایش آن خواهیم پرداخت. مهاجرت به کانادا به عنوان طراح سایت یا برنامه نویس مزیت‌های زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت این است که شرایط زندگی ایده آلی را تجربه خواهید کرد. مزیت دوم این است که با توجه به اقتصاد پویا و شرایط کاری خوب به عنوان طراح سایت بیکار نخواهید بود. اگرچه این مورد به تخصص و مهارت‌های شما خیلی بستگی دارد. کانادا با تکیه به یک اقتصاد قوی در چند سال اخیر نیاز زیادی به متخصصین دیجیتال مارکتنیگ از جمله طراحان سایت داشته است. همچینین با اشتغال در این کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی، حقوق کافی و امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند خواهید شد.

هزینه‌های زندگی در کانادا به عنوان طراح سایت

کانادا به کشور مناظر و چشم اندازهای زیبا و شهرهای پر جنب و جوش معروف است. در چند دهه اخیر هم به یکی از قطب‌های اصلی مهاجرت متخصصین و حرفه‌ای‌ها تبدیل شده است. اخیرا طراحان سایت و برنامه نویسان خیلی زیادی از ایران و کشورهای دیگر به کانادا مهاجرت کرده‌اند. قبل از اینکه به بحث درآمد طراحی سایت در کانادا بپردازیم، بررسی می‌کنیم که شرایط زندگی در این کشور چگونه است.

کانادا دارای استانداردهای زندگی بالایی است و همچنین فرهنگ‌های متنوعی را خودش جای داده و کشور مهاجرپذیری محسوب می‌شود. نظام سلامت، مهاجرپذیری و استاندارهای بالای زندگی از مشخصه های این کشور و زندگی در آن است. قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت به کانادا به عنوان یک طراح سایت بگیرید، درباره شرایط زندگی و درآمد طراحی سایت در کانادا حتما خوب تحقیق کنید.

چرا باید طراحی سایت یاد بگیرید؟

قبل از پرداختن به بحث درآمد طراحی سایت بیایید یک سوال بنیادی را از خودمان بپرسیم. چرا یک نفر باید طراحی سایت یاد بگیرد؟ خب جواب این سوال ساده است. ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم. در این زمان نیاز به حضور آنلاین در تقریبا تمامی کسب و کارها وجود دارد و همه این کسب و کارها به افرادی با شغل طراح سایت نیاز دارند. یادگیری مهارت طراحی سایت این اطمینان را به شما می دهد که مهارتی را یاد گرفته اید که می تواند حالا حالاها برای شما درآمدزایی کند. چون همانطور که گفتیم کسب و کارها و افراد در دنیای الان نیاز مبرمی به سایت دارند و شما بیکار نخواهید بود. درصد این نیاز در کشورهای پیشرفته مانند کانادا بیشتر هم هست.

چه کسی طراح سایت است و آیا وردپرس ابزار مناسبی برای این کار است؟

در یک جمله طراحی سایت آمیزه‌ای از هنر و علم است. اگر با ابزارها و سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس کار و یا کدنویسی می‌کنید، در آخر نیاز است که وب سایتی که طراحی می کنید کارکرد خوبی داشته باشد. کارکرد خوب شامل ظاهر و طراحی زیبا و همچنین تجربه کاربری مناسب می شود که در اصطلاح به آن UI/UX گفته می شود.

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در دنیا است که حدود نیمی از وب سایت‌های دنیا از آن برای طراحی و مدیریت بهره می‌برند. کاربری آسان و یادگیری بدون دردسر وردپرس به شما کمک می‌کند که به آسانی طراحی سایت یاد بگیرید و بتوانید پروژه بگیرید. در دنیای الان وردپرس یک ابزار فوق العاده مناسب و در دسترس برای بیزینس‌ها و کسب و کارها است. مطمئن باشید با یادگیری طراحی سایت با وردپرس، بیکار نخواهید بود.

درآمد طراحی سایت در کانادا و شهرهای مختلف آن

درآمد طراحی سایت در کانادا متفاوت است. در شهرهای بزرگ‌تر مانند ونکوور، تورنتو و مونترال به دلیل تقاضای بیشتر برای تخصص‌های دیجیتال، به طبع درآمد هم بیشتر است. در این شهرها به صورت میانگین درآمد و حقوق طراحان سایت بیشتر است.

البته نکته مهم در اینجا هزینه‌های شماست، در شهرهای بزرگ هزینه‌های زندگی مانند حمل و نقل و اجاره هم بیشتر است و با افزایش هزینه‌ها، باید درآمد هم بیشتر باشد. اگر خواهان مهاجرت به کانادا به عنوان طراح سایت هستید، حتما قبل از مهاجرت هزینه‌های زندگی در شهر مدنظر خود و درآمد شغل خود را بسنجید و سعی کنید میان هزینه و درآمدتان تناسب برقرار کنید.

میانگین درآمد سالانه یک طراح سایت در شهرهای کانادا

*اعداد تقریبی هستند و امکان دارد بسته به پوزیشن شغلی که دارید، تغییر کنند.

شهر درآمد میانگین سالیانه براساس دلار کانادا
تورنتو $60,000 – $80,000
ونکوور $55,000 – $75,000
مونترال $50,000 – $70,000
کلگری $55,000 – $75,000
درآمد طراحی سایت در کانادا (2)

میزان درآمد طراحی سایت در کانادا بر اساس تجربه

مانند هر شغل دیگری، در طراحی سایت هم بر اساس تجربه‌ای که دارید می‌تواند درآمدهای مختلفی داشته باشید. شغل طراحی سایت در کانادا همانند دیگر شغل‌ها و کشورها بر اساس تجربه بیشتر، می‌توانید درآمد بهتری داشته باشید. طراحان سایت تازه کار در اول کار درآمد کمتری دارند و با کسب تجربه و رزومه بهتر، درآمد آن‌ها بیشتر می شود.

سعی کنید اگر در اول کار با درآمد کمی در جایی استخدام شدید، کسب تجربه کنید و رزومه خودتان را بهبود ببخشید. این کار باعث می‌شود در شغل بعدی و شرکت بعدی حقوق و درآمد بیشتری داشته باشید.

افرادی که چندین سال تجربه موفق در طراحی سایت در کانادا داشته باشند، با افزایش تجربه و تخصصشان درآمدهای بیشتر و بهتری خواهند داشت و با گذشت زمان هم به افزایش آن امیدوار هستند. در نظر داشته باشید در هر شغلی که هستید و خواهید بود، یادگیری را فراموش نکنید. نکته جالب توجه این است که با تخصص زیاد و تجربه کافی در زمینه طراحی سایت، می توانید کم کم کسب و کار و بیزینس شخصی خود را شروع کرده و از کارمندی خارج شوید. این کار واقعا نیاز به تخصص بالا و مهارت‌های نرم دارد. مهارت‌هایی مانند اعتماد به نفس، مذاکره و فن بیان مهارت‌های نرم محسوب می‌شوند و می‌توانند در زمینه رشد و شکوفایی شما نقش کلیدی داشته باشند.

میزان تخصص کاری درآمد میانگین سالیانه براساس دلار کانادا
جونیور و تازه کار (Entry-level) $40,000 – $55,000
متوسط (Mid-Level) $55,000 – $75,000
با تجربه و سنیور (Senior) $70,000 – $100,000

چطوری طراحی سایت یاد بگیرم؟

به طراحی سایت مانند یک سرمایه گذاری روی خودتان نگاه کنید. این سرمایه گذاری باعث می‌شود که شما مهارتی را به دست بیاورید که در آینده برای کسب درآمد از آن می‌توانید استفاده کنید. وردپرس در دسترس‌ترین و آسان‌ترین شیوه ورود شما به دنیای طراحی سایت است. در پایین چند روش برای یادگیری مهارت طراحی سایت را به شما معرفی می کنم.

دوره‌های آنلاین

دوره‌های ضبط شده آنلاین می‌توانند یک راه کم هزینه و خوب برای یادگیری هر مهارتی از جمله طراحی سایت باشند. پلتفرم‌های ایرانی و خارجی زیادی در چند سال اخیر اقدام به تولید و انتشار دوره‌های طراحی سایت کرده‌اند. از سایت‌های برتر بین‌المللی که دوره رایگان و پولی طراحی سایت دارند می‌توان به کورسرا و یودمی اشاره کرد.

خودیادگیری

شما می‌توانید یا خودیادگیری و با بهره‌گیری از منابع پراکنده موجود، طراحی سایت را یاد بگیرید. مقالات زیادی در سطح اینترنت به مباحث مختلف پرداخته‌اند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته این روش زمان و حوصله زیادی می‌خواهد. اما روش خوبی برای یادگیری است زیرا شما با چالش ها به صورت واقعی مواجه خواهید شد و سعی در رفع آن‌ها خواهید کرد.

آموزش خصوصی

یادگیری به صورت خصوصی چند مزیت دارد. مزیت اول دسترسی شما به یک استاد اختصاصی خواهد بود که می‌تواند در تمامی مراحل همراه شما باشد. همچنین در صورت آموزش پروژه محور، آموزش شما سمت و جهت مشخصی خواهد گرفت. تنها عیب این روش هزینه بیشتر آن نسبت به دو روش بالاتر است.

ما در آگرینو به شما به صورت خصوصی آموزش طراحی سایت و بازاریابی محتوا می دهیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به صفحه آموزش خصوصی وب سایت آگرینو مراجعه کنید.

درآمدتان را به عنوان طراح سایت افزایش بدهید

برای اینکه بتوانید در شغل طراحی سایت در کانادا موفق باشید و درجات پیشرفت را طی کنید، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • اگر وردپرس کار می‌کنید و یا اگر به صورت کدنویسی وارد رشته طراحی سایت شده‌اید، حرفه‌ای بودن در زبان های HTML, CSS می‌تواند خیلی به شما کمک کند. این دو زبان در درک بهتر شما از طراحی سایت خیلی کمک می‌کنند و در جاهایی که راه حل آماده‌ای وجود ندارد، می توانید از آن‌ها کمک بگیرید.
 • ترندهای طراحی سایت را بلد باشید و سعی کنید طبق اصول UI/UX و طراحی واکنشگرا عمل کنید. برای این کار حتما اصول بصری طراحی سایت را یاد بگیرید.
 • توانایی کار با نرم افزارهای شرکت ادوبی مخصوصا فتوشاپ می‌تواند در بعضی از جاها نقطه تمایز شما با بقیه باشد. در کل کار با نرم افزار فتوشاپ را یاد بگیرید و سعی کنید در آن حرفه‌ای شوید.
 • برای خودتان یک سایت شخصی پورتفولیو داشته باشید. سایتی که بتواند نمونه کارهای شما را به صورت حرفه‌ای و آنلاین به کارفرما و مشتریان شما عرضه کند. داشتن یک سایت شخصی واقعا روی پرستیژ کاری شما تاثیر فوق العاده‌ای دارد و باعث می‌شود حرفه‌ای‌تر دیده شوید.
 • روی مهارت‌های نرم کار کنید. مهارت‌هایی مانند اعتماد به نفس و مذاکره می‌تواند در درآمد شما یعنی طراحی سایت در کانادا و هر کشور دیگری تاثیر داشته باشد. شما اگر ماهرترین طراح سایت دنیا باشید، اما نتوانید که این مهارت را عرضه کنید یا توضیح بدهید، کسی متوجه استعداد و توانایی شما نخواهد شد. در کشورهایی مانند کانادا به کار تیمی ارزش زیادی داده می شود. پس سعی کنید که مهارت‌های تیمی خود را افزایش دهید.
یادگیری مستمر، کلید یک طراح سایت شدن موفق

یادگیری را فراموش نکنید. شما به عنوان یک طراح سایت باید حتما به صورت مستمر در حال یادگیری ابزارها و زبان‌های برنامه نویسی و کتابخانه‌های مختلف باشید. این کار به صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش درآمد شما می‌شود. یک متخصص با علم و تخصص بیشتر، همیشه درآمد بیشتری دارد.

وظایف شغلی طراحی وب سایت در کانادا

وظایف شغلی طراح وب سایت در کانادا ممکن است متنوع باشند و بسته به اندازه و نوع شرکت و نیازها متفاوت باشد. اما در کل، وظایف شغلی طراح وب سایت در کانادا شامل موارد زیر است:

 • تحلیل نیازها و تعامل با مشتریان

تحلیل نیازها و خواسته‌های مشتریان برای طراحی سایت متناسب با هدف کسب و کار.

 • توسعه و طراحی وب‌سایت

استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مانند HTML، CSS، و JavaScript برای ایجاد و توسعه صفحات وب و یا طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس

 • بهبود امنیت سایت و پشتیبانی

اعمال استانداردهای امنیتی به طراحی به منظور حفاظت از اطلاعات و جلوگیری از حملات سایبری.

 • بهینه‌سازی سرعت و عملکرد وب‌سایت برای تجربه بهتر کاربران و بهبود کلی سئوی سایت.

ممکن پوزیشن شغلی شما شامل وظایفی همچون بهبود عملکرد یک سایت از پیش طراحی شده و یا بهبود سئوی آن باشد.

 • آزمون و اجرای تست‌های مختلف

انجام آزمون‌های کیفیت و اجرای تست‌های عملکرد بر روی وب‌سایت‌های مختلف و ارائه راهکار جهت رفع آن‌ها.

 • مدیریت سایت، آپدیت و نگهداری

ایجاد به‌روزرسانی‌های مداوم و نگهداری وب‌سایت به‌منظور جلوگیری از مشکلات فنی و ایجاد بهترین تجربه کاربری.

این وظایف می تواند در پوزیشن‌های شغلی مختلف متفاوت باشد.

نتیجه گیری و سخن آخر

در نهایت این شما هستید که حقوق و درآمد خود را تعیین می‌کنید. درآمد طراحی سایت در کانادا می‌تواند به عوامل زیادی شامل محل زندگی و جایی که در آن کار می‌کنید و همچنین مهارت و تخصص شما بستگی داشته باشد. نکته مهم این است که کانادا به شغل‌های دیجیتال شامل طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد و شما می‌توانید با تقویت رزومه و مهارت‌های خود، شانس مهاجرت خود به کانادا را آزمایش کنید و مطمئن باشید که درصد موفقیت قابل قبولی خواهید داشت.

از اینکه با این مقاله از سایت آگرینو همراه بودید ممنون هستیم. اگر سوالی در این مورد داشتید حتما در قسمت کامنت ها بپرسید.

میلاد سور
میلاد سور

هدف اصلی من نشر دانش با کیفیت و کاربردی در زمینه دیجیتال مارکتینگ است.

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید